Läänemere Kultuurisillad

Rahvakultuuride festival Läänemere Kultuurisillad toimub Sillamäel 25.-26.05.2018

XXII festival "Läänemere kultuurisillad" Sillamäel

25.-26. maini toimub värskete meretuulte linnas XXII rahvusvaheline kultuurifestival "Läänemere kultuurisillad". Pilet kõikidele kontsertidele maksab 2 eurot, koolieelikutele on sissepääs tasuta. "Läänemere kultuurisillad" on rahvusvaheline kultuurifestival, mille on algatanud ja arendanud koostöös Sillamäe linnavalitsusega kohalikud vene, valgevene, ukraina, baškiiri ja eesti rahvakultuuriseltsid ning -ühingud. Festivali raames toimuvad mitmesugused esinemised ning kultuuri ja traditsioonide tutvustused. 

25. mail toimub Sillamäe kultuurikeskuses väliskülaliste kontsert, kus astuvad üles Valgevene, Venemaa ja Ukraina kollektiivid. Samal ajal avatakse kultuurikeskuses näitus, kus oma loomingut tutvustavad linna rahvakultuuriühingud. 26. mai keskpäeval toimub Sillamäe keskväljakul peo avamine ning pärast seda liiguvad osalised rongkäigus Kalevi spordikompleksi, kus kell 13 algab galakontsert välismaiste ja kohalike kollektiivide osalusel. 

Rahvakultuuride festival on üks võimalustest tutvuda Sillamäe linna erirahvuste kultuuri ja elulaadiga, nautida rahvatantsu ja laule ja tunda iga rahvaste eripärasid.

 

Üritust toetavad: