Ettevõtlusega alustamine

Tänases Eestis ettevõtlusega alustamine ei ole keeruline ja kulukas.

 

MIKS saada ettevõtjaks – see on hea küsimus ja igaüks peab endale ise vastust leidma. Kõige levinud ettevõtlusega alustamise põhjused on iseseisvus, oma ideede realiseerimine ning tegelemine huvitatud erialal, kui töö ei ole koormuseks.

 

MIDA tuleb teada enne ettevõtte asutamist?

Ettevõtlusega tegelemine nõuab ka teadmisi ja oma valdkonna tundmist.

 

Eestis on kõige levinud ettevõtluse vorm on Osaühing (OÜ). Samuti võib äritegevust teha Füüsilise isiku Ettevõtjana, ehk FIE.

See, mis vorm sobib Teie alustavale ettevõtele võib uurida Eesti.ee portaalist, kus võrreldakse omavahel ettevõtlusvorme.

 

Samuti tuleb eelnevalt lugeda rohkem nende vormide iseärasustest ja erinevatest nüanssidest. Samuti juhendis käsitletakse seda, kuidas toimub registreering, kellele ja kui palju maksta, kuidas toimub aruandlus ja kontakt riigistruktuuridega.

 

 

 

Alates 2011. aastast osaühingu asutamisel pole enam vajalik osakapitali sissemakse. See tähendab seda, et firmat saab asutada ilma suure raha kogumist ja osakapitali saab koguda äritegevuse käigus osamaksena.

 

KUIDAS saada ettevõtjaks ja mida selleks oleks vaja teha?

Uue ettevõte registreerimine ei võta enam rohkem, kui 10 minutit! Kodus istudes on võimalik Ettevõtjaportaali kaudu registreerida firmat kiirelt ja mugavalt. Pole enam vajalik notarite külastamine ja raha kulutamine. Juhul, kui on olemas ID-kaart, siis saab asutada ja maksta kohe portaalis.

 

KUI PALJU maksab registreerimine?

FIE registreerimine Ettevõtjaportaali kaudu maksab 12,78 eurot.

OÜ registreerimine kiirmenetluse käigus ettevõtjaportaali kaudu maksab 185,34 eurot. Tavalise menetluse käigus notari kaudu see tehing maksab 140,60 eurot.

 

KES saab mind aidata?

Sillamäel ja Eestis tegutsevad mitmet konsultatsiooni ja rahastamisteenuste pakutavad sihtasutused.

 

Sillamäe Vabatsooni Äriinkubaator

Sillamäe tegutsev ettevõtluse inkubaator saab aidata alustavale ettevõtjale oma äriidee realiseerimisega. Äriinkubaatori eesmärk on ettevõtluskeskkonna arendamine Sillamäe ja Ida-Virumaa piirkonnas ning piirkonna ettevõtjate tugiteenuste toetus.

Äriinkubaatori konsultatsiooni saamiseks tuleb elnevalt registreerida telefonil 3929475 või e-posti teel info@silink.eu

Rohkem infot on Sillamäe kodulehel võib Äriinkubaatori kodulehel vene keeles.

 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

EAS-i koduleht on täis väga kasulikku informatsiooni ettevõtluse kohta. Seal leidub informatsiooni ka kõige muu kohta, millele alustav ettevõtja peaks tähelepanu pöörama, et vältida hilisemaid arusaamatusi ning keerukaid olukordi. Soovitatav enne ettevõtte rajamist tutvuda olemasoleva infoga.

Samuti EAS pakub alustavale ettevõtjale Starditoetust summas kuni 5000 eurot oma äri arendamiseks ja põhivara soetamiseks.

 

Teised ettevõtluse toetavad süsteemid:

 

Kasulikud lingid: