Sillamäe Kultuurikeskus

1949. a ehitatud Sillamäe Kultuurikeskuse hoone on tunnistatud arhitektuurimälestiseks, mis on nii seest kui väljast säilitanud eelmise sajandi 40.-50. aastate stalinistliku stiili arhitektuuri. Hoone keldrikorrusel kunagises pommivarjendis paikneb püsiekspositsioon, mis on pühendatud linna Nõukogudeaegsele perioodile.

Kokku on Kultuurikeskuses 8 isetegevuskollektiivi, millest paljud on kuulsaks saanud nii Eestis kui ka välismaal. Tänapäeval osalevad meie kollektiivides üle 200 inimese.

70ndate aastate lõpuks omistati Kultuurimajale I kategooria. Elu kees neil aastatel ning selle taga seisid sellised oma ala spetsialistid nagu V. Zilber (tantsuansambli "Suveniir" juhataja), L.Viljanskaja (Rahvateatri lavastaja), V.Zatjamin (puhkpilliorkestri juht), J.Šule (koori dirigent) ja N. Lokatoš (kunstiline juht). Just neil aastatel tärkas suurepärane idee pidada temaatilisi õhtuid. Kaks korda aastas toimus nende ülevaatus. Iga tsehh tehases, samuti ehitusmontaaži juhtimisosakond, koolid, koolieelsed asutused ja kommunaalosakond tegelesid isetegevusega ning täiendasid ka Kultuurimaja kunstiliste kollektiivide ridu.

Lisaks kaunile arhitektuurile on kultuurikeskus erinevate kontsertide ja ürituste toimumiskohaks, samuti pakutakse rentimiseks nii individuaalseid ruume kui ka kogu hoone.

Sillamäe Kultuurikeskuse kodulehele