Sillamäel piiratakse mängu- ja spordiväljakute kasutamist

Eile teatas Tallinn, et sulgeb avalikud mängu- ja spordiväljakud. Samasuguse otsuse on teinud ka Võru ja Tartu.

Sillamäe Linnavalitsus on otsustanud praegu mängu- ja spordiväljakuid mitte sulgeda, aga edaspidi võib selline vajadus tekkida.

Samas kutsub linnavalitsus nii lapsi kui lapsevanemaid üles näitama üles mõistvat suhtumist, hoolima nii enda kui teiste tervisest ja seetõttu piirama mängu- ja spordiväljakute kasutamist, võimalusel neid mitte kasutama. Palume kanda kindaid ning mitte kasutada mängu- ja spordiväljakuid, kui seal on teisi peresid.

Terviseameti info kohaselt levib koroonaviirus piisk-õhknakkuse teel ning kandub hõlpsasti edasi pindade kaudu. Mängu- ja spordiväljakuid kasutavad paljud inimesed, kuid nende pindade desinfitseerimine ei ole tulemuslik. Lisaks tekib mänguväljakutel otsekontakt laste vahel.

„Et vähendada nakkusriski avalikus linnaruumis, kaalusime mänguväljakute kasutuse piiramist, kuid praegusel hetkel piirdume soovitusega piirata nende kasutamist, et korraga ei koguneks väljakule palju inimesi. Vaatamata karantiinile, on inimestel vaja iga päev värskes õhus viibida, liikuda, mängida ja sportida – pole võimalik, et kuu aega või veel kauem on kõik lapsed kodus ja väljas üldse ei käi. Sillamäel ei ole avalikes kohtades nii suuri rahvahulkade kogunemisi olnud nagu Tallinnas või ka mujal, seetõttu pole täna veel vaja mänguväljakuid kinni panna. Samas tuleb inimestel endil vältida kontakte, seetõttu palume mõistvat suhtumist, püsida maksimaalselt kodus ja kuskile minnes hoida distantsi teistest inimestest, järgida kätehügieeni reegleid. Samuti palume mitte minna mänguväljakule, kui seal on juba teisi lapsi," selgitas linnapea Tõnis Kalberg.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.