Purjelaev Admiral Bellingshausen suundus Sillamäelt Antarktikasse

11. juulil alustas purjelaev Admiral Bellingshausen Kroonlinnast ekspeditsiooni, et tähistada  Bellingshauseni ajaloolise Antarktika-reisi tähtpäeva.

Laev on kahemastiline ja 24 m pikk, kiiruseks 9-11 sõlme ja meeskonnas 12 liiget. Ekspeditsioon kordab suurel määral admiral Fabian Gottlieb von Bellingshauseni juhitud Antarktika-ekspeditsiooni aastatel 1819–1821, millest võttis osa kaks laeva, Vostok ja Mirnõi, kokku 190 meeskonnaliikmega.

Üks esimesi inimesi, kes 1820. aastal Antarktikat nägi ning selle sündmuse ka dokumenteeris, oli Saaremaal sündinud baltisakslasest meresõitja Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen, kelle auks kordus-ekspeditsioon toimub. Kuid seekordsel ekspeditsioonil on rohkem peatuskohti, sest soovitakse tutvustada Antarktika avastamise lugu, aga ka Eestit, populariseerida teadust, pöörata tähelepanu kliima soojenemise probleemile. Ekspeditsiooni meeskond koosneb professionaalsetest meremeestest ja hobipurjetajatest kuni teadlaste, riigiametnike, poliitikute, ettevõtjate ja kunstnikeni.

12. juuli pärastlõunal jõudis purjelaev Admiral Bellingshausen Sillamäe sadamasse. Ekspeditsiooni esimese etapi Kroonlinnast Sillamäele tegi kaasa ka Sillamäe Sadama nõukogu esimees Tiit Vähi. Sadamas tervitasid ekspeditsioonimeeskonda Sillamäe trummarid.

Antarktika retke järgmised peatused on Soomes, Eestis, Leedus, Venemaal Kaliningradis, Poolas ja Saksamaal. 28. jaanuariks 2020 plaanitakse jõuda Antarktikasse ja tähistada seal koos brittide, venelaste, tšiillaste, ameeriklaste ja paljude teistega Antarktika avastamise 200. aastapäeva.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.