« Tagasi

Vladimir Võssotski: Augustis täitub Sillamäe taas jazzmuusika kõlaga

21. ja 22. augustil täitub Sillamäe esimest korda pärast eriolukorda jazzmuusika kõlaga. 16. festival Jazz Time 2020 koondab värskete meretuulte linna hea muusika austajaid. Jazz Time oli mõeldud noortefestivaliks, kus noored artistid saavad oma loovust avalikkusele esitleda. Viimastel aastatel on festivali ulatus laienenud – külastajaid ootavad kuulsad esinejad nii Eestist kui ka välismaalt.

Aastate jooksul on festivalilaval esinenud muusikud Eestist, Lätist, Prantsusmaalt, Jaapanist, Venemaalt ja teistest riikidest. Publikule jäid eriti meelde džässimaastiku staaride - Lembit Saarsalu, Ryo Kawasaki, Jazz Philharmonic Orchestra, Larry Price`i, Non-Cadenza ja Raimonds Paulsi – esinemised.

Festivali esimese päeva 21. augustil avavad Sillamäe kultuurikeskuses Ida-Virumaa ja Tallinna noortegrupid. Kontserti jätkab andekas ja karismaatiline lauljatar Eestist, kes andis endast valjusti teada projektiga "Hääl" – Sofia Rubina-Hunter. Staaril on kaasas riigi parimad instrumentalistid: Jason Hunter – trompet, Holger Marjamaa – klaver, Kaarel Liiv – basskitarr, Dmitri Nikolajevski – trummid/löökriistad.

Teine päev, 22. august, veedetakse Sillamäe lähedal Sõtke külas Orava Talus, see on esimene kogemus festivali korraldamisel „Hakkab looma" formaadis, mis võimaldab korraldada kontserte omadelt omadele. Õhtu peakülalisteks on kaver-versioonide meistrid – ansambel Teno ja The Sons - seitse muusikut riigi erinevaist paigust esitavad kuulsaid hitte akustilistel puhkpillidel.

 

Kohtumiseni Sillamäel!

somejazz@gmail.com

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.