« Tagasi

USA saatkonna merejalaväelased annavad üle kingitused Sillamäe lastele

2. jaanuar 2020

 

Programmi „Mänguasjad lastele" raames annavad USA merejalaväe esindajad reedel, 3. jaanuaril kell 12.00 üle kingitused 20 lapsele Sillamäe avatud lastekeskusest „Kodusoojus". Merejalaväelased saavad võimaluse rääkida oma tööst ja teenistusest ning suhelda laste ja keskuse töötajatega. Ajakirjanikud on oodatud üritust kajastama, kohtumine toimub aadressil V. Tškalovi tn. 1a, Sillamäe, kohtumisel on tagatud tõlge vene keelde.

 

„Mänguasjad lastele" on iga-aastane heategevuskampaania, mida korraldab USA merejalavägi. Kingitused soetavad vabatahtlikud saatkonna töötajad. USA suursaatkonna merejalaväelased abistavad Sillamäe avatud lastekeskust juba üheteiskümnendat korda, kuid koostöö kestab aastast 2007. Keskuse juhataja Vadim Orlov ütles, et kohtumine merejalaväelastega on laste jaoks alati pidulik üritus, mida nad põnevusega ootavad.

 

Programm „Mänguasjad lastele" sai alguse 1947. aastal Los Angeleses ning selle algatajateks olid major Bill Hendricks ja USA merejalaväe reservväelased. Toona koguti kokku ning kingiti lastele vähekindlustatud peredest ligi 5000 mänguasja. Peale edukat starti kinnitati programm 1948. aastal üleriigiliseks heategevuskampaaniaks. „Mänguasjad lastele" programm on niisiis toiminud juba aastaid ning see on enim seotud just jõuludega. Kampaania suurimaks eesmärgiks on tuua rõõmu ja soojust vähekindlustatud laste jõulupühadesse. USA merejalaväekorpus on jätkanud seda tublit traditsiooni ning iga-aastaselt on projektis osalenud ja lastele rõõmu toonud tuhanded merejalaväe mehed ja naised.

 

Lisainfo ürituse kohta:
+372 5300 0988
USA saatkond Eestis

 

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.