« Tagasi

Sillamäe linnavalitsus ja Nordecon AS sõlmisid lepingu rannapromenaadi ehituseks

Möödunud nädalal sõlmisid Sillamäe linnavalitsus ja ehitusfirma Nordecon AS lepingu Sillamäe rannapromenaadi ehitamiseks. Ehitustööd algavad tänavu septembris nind ehitustööde üldmaksumus on 4 055 703 eurot (sh käibemaks).

Sillamäe rannapromenaadist saab linnaruumi arendav ja mitmekesistav turismiobjekt, mis ühendab sadamat kesklinnaga ning moodustab rekonstrueeritava Mere puiesteega ühtse terviku. Tänu promenaadile Sillamäe linna rannaala kujuneb oluliseks arengutsooniks, maakonna mereväravaks ja atraktiivseks puhkealaks, mis soodustab turismisektori arendamist.

 „Sillamäe kesklinnast saab kindlasti lemmikkoht nii linnaelanikele kui külalistele. Lähiaastate perspektiivis on plaanis rajada promenaadi sadamapoolsesse otsa ka jahi- ja paadisadam, mis toob kindlasti meile külalisi ka merd mööda," kommenteeris Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetab promenaadi rajamist 2,3 mln euroga ning ülejäänud osa finantseeritakse linna eelarvest. Sillamäe rannapromenaad  valmib 2020. aasta lõpuks.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.