Uudiste arhiiv

« Tagasi

Tarbijakaitseamet kutsub ettevõtjaid lastekaupade ohutusele keskenduvale Suunanäitajale Narvas

23. novembril toimub Narvas tarbijakaitseameti ja Eesti kaubandus-tööstuskoja ühine infopäev ettevõtjatele, mis keskendub lastekaupade müügile, ohutusele ja turundusele seatud nõuetele. 

Infopäeval „Suunanäitaja – lastekaupade müüginõuded, ohutus ja turundus" antakse ettevõtjaile ülevaade kehtivatest õigusaktidest ja nõuetest, millega ettevõtjad iga päev kokku puutuvad. 

Ettevõtjad saavad vastused küsimustele, millised on üldnõuded toodete ohutusele, millised on mänguasjade, lapsehooldustoodete ja lasterõivaste ohutusele ja märgistusele kehtivad nõuded. Tutvustatakse RAPEX süsteemi, mis aitab ettevõtjail ära tunda ohtlikke tooteid ja neist hoiduda. Räägitakse toodete testimisest, turult tagasi kutsumisest ja ohtlikest toodetest teavitamisest. 

Lisaks räägitakse, mida jälgida lastekaupade müügil e-poes ning mis on 14-päevane taganemisõigus ja pretensiooni esitamise õigus. Tarbijakaitseamet tutvustab ebaausate kauplemisvõtete olemust, millest kauplejatel tuleb hoiduda ning mida jälgida lastele suunatud reklaamides. Selgitatakse ka kaebuste lahendamise võimalusi. 

Infopäev on sünkroontõlkega, eesti ja vene keeles. Suunanäitaja päevakavast saab täpsema ülevaate ettekannete sisust. Infopäeva juhib tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski. 

Infopäevale saab registreeruda Eesti Kaubandus-Tööstuskoja kodulehel kuni 21. novembrini (kaasa arvatud).

Osavõtutasu on 25 eurot + käibemaks, mis sisaldab jaotusmaterjale ja toitlustust. Infopäev toimub Narvas, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses, aadressil Kreenholmi 45.