« Tagasi

Linnavalitsus informeerib koroonaviiruse levikuga seotud olukorrast

Tänase päeva seisuga on Sillamäel 64 koroonapositiivset. Nädala jooksul on haigete arv mõnevõrra vähenenud (-11), kuid püsib siiski suhteliselt kõrgena.

Viimase 14 päeva jooksul on teostatud testide järgi Eestis nakatunute suhtarv 100 000 elaniku kohta 37,02. Ida-Virumaa nakatumisnäiduks on 86,4.

Kahe nädala jooksul on Sillamäel tehtud 420 testi ja eelmisest reedest on võimalik teha teste ka Sillamäe drive-in testipunktis (Kesk 28). Testitud on eraldi erinevate asutuste ja ettevõtete kollektiive.

Nakatumisi on toimunud nii töökoha, pere, kooli, tuttavate ringi kui huvitegevuse kaudu (Ahtme klubi), samuti on välismaalt sissetoodud juhtumeid. Siiski on täheldada, et palju nakatumisi on toimunud töökohal, kust see liigub edasi ka peredesse. Seepärast on praegu kõige aktuaalsem üleskutse: haigena püsi kodus!

Arvestades, et nakatunute arv püsib kõrgena, otsustati piirata linnas ürituste läbiviimist – kuni novembri lõpuni linna asutused üritusi ei korralda ja kavandatud üritused lükatakse edasi.

Pärast koolivaheaega jätkavad koolid, lasteaiad ja teised asutused tavapärast tööd. Kahes põhikoolis jääb kummaski üks klass veel paariks päevaks distantsõppele. Linna asutused on rakendanud erinevaid meetmeid, et tagada ohutus, vältida maksimaalselt kokkupuuteid, inimesi hajutada, kasutada isikukaitsevahendeid, tagada pindade puhastus, ruumide tuulutus jmt.

Koroonaviirusesse nakatumine tõuseb hetkel kogu Euroopas. Mitmed riigid kehtestavaid erinevaid piiranguid.

Kutsume üles ka kohapeal, Sillamäel rakendama ettevaatusabinõusid, et vältida nakkuse levikut ja sellest tingitud võimalikke suuremaid piiranguid riigi poolt.

- Haigena püsi kodus

- Pese tihti käsi ja jälgi hingamisteede hügieeni

- Hoidu lähikontaktist

- Väldi silmade, nina ja suu katsumist

- Kui sul on palavik, köha, hingamisraskused, otsi varakult abi.

Püsime terved!

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.