Ida-Viru Parim uus seiklus 2017 on leidav Sillamäe Muuseumist


Ida-Viru Parimat uut seiklust 2017 saab leida Sillamäe Muuseumist, ning seda saab kasutada igal ajal ja iga ilmaga. Seiklus on üks parimatest viisidest tutvuda Sillamäe varjatud ajalooliste kohtadega ja Sillamäe ajaloolise linnakeskusega.

Lisaks sellele saab muuseumist ülevaade linna ajaloost ja kujunemisest. Muuseumis kuues saalis on eksponeeritud väljapanekud Sillamäe linna ajaloost, 50-ndate aastate tuba, mis tutvustab tolleaegset elu-olu,  Vaivara valla taluolustikku 18. sajandi lõpus 20. sajandi esimesel poolel ning näitusesesaal "Muusikalaegas". Ainulaadne on mineraalide saal, kus saab ülevaate Eesti dolomiidi, lubjakivi ja graniidi päritolust ning tutvuda nende kivimitega.

2014. aastast on avatud püsiekspositsioon „Nõukogudeaegne Sillamäe", mis asub Sillamäe kultuurikeskuse kunagise pommivarjendi ruumides. Siin ootavad külastajat ajastule iseloomulikud esemed – juhtide pildid, büstid, plakatid, mööbel, pioneeritemaatikaga seotud esemed.

 

Info seikluse kohta ja broneerimine muuseumi kodulehelt: https://sillamae-muuseum.ee/et/exposition/3-sillamae-otsingumangud