Jazz Time Fest

 

21. ja 22. augustil 2020.a täitub Sillamäe esimest korda pärast eriolukorda jazzmuusika kõlaga.

16. festival Jazz Time 2020 koondab värskete meretuulte linna hea muusika austajaid. Jazz Time oli mõeldud noortefestivaliks, kus noored artistid saavad oma loovust avalikkusele esitleda. Viimastel aastatel on festivali ulatus laienenud – külastajaid ootavad kuulsad esinejad nii Eestist kui ka välismaalt.

Aastate jooksul on festivalilaval esinenud muusikud Eestist, Lätist, Prantsusmaalt, Jaapanist, Venemaalt ja teistest riikidest. Publikule jäid eriti meelde džässimaastiku staaride - Lembit Saarsalu, Ryo Kawasaki, Jazz Philharmonic Orchestra, Larry Price`i, Non-Cadenza ja Raimonds Paulsi – esinemised.

Festivali esimese päeva 21. augustil avavad Sillamäe kultuurikeskuses Ida-Virumaa ja Tallinna noortegrupid. Kontserti jätkab andekas ja karismaatiline lauljatar Eestist, kes andis endast valjusti teada projektiga "Hääl" – Sofia Rubina-Hunter. Staaril on kaasas riigi parimad instrumentalistid: Jason Hunter – trompet, Holger Marjamaa – klaver, Kaarel Liiv – basskitarr, Dmitri Nikolajevski – trummid/löökriistad.

Teine päev, 22. august, veedetakse Sillamäe lähedal Sõtke külas Orava Talus, see on esimene kogemus festivali korraldamisel „Hakkab looma" formaadis, mis võimaldab korraldada kontserte omadelt omadele. Õhtu peakülalisteks on kaver-versioonide meistrid – ansambel Teno ja The Sons - seitse muusikut riigi erinevaist paigust esitavad kuulsaid hitte akustilistel puhkpillidel.

Kohtumiseni Sillamäel!

somejazz@gmail.com

 

Rahvusvaheline festival „Jazz Time Fest" toimub 8.-9. juunil 2019 a

Jazz Time festival sai alguse 2004. aastal Sillamäe Muusikakooli eestvedamisel. Oma viieteistkümneaastase ajaloo jooksul on festivalil esinenud artistid USA-st, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Jaapanist, Venemaalt, Balti riikidest ja Skandinaaviast. Eesti tippinterpreetide esinemine festivalil on mõjutanud motiveerivalt Ida-Virumaa noori ja seda on saatnud suur publiku menu.

Jazz Time 2019 toimub 8.-9. juunil Sillamäe linnas, kavas on eesti ja välismaa professionaalsed ja noorteansamblid.

 

10.06.2018

Rahvusvaheline festival „Jazz Time Fest"

jazztime.ee

facebook.com/JazzTimeFest

 

Foto autor: Vladimir Gorohhov

Foto autor: Cyril Moshkow

Foto autor: Cyril Moshkow

Foto autor: Vladimir Gorohhov