« Tagasi

Sillamäe ja Narva-Jõesuu jätkavad koostööd Sillamäe-Sinimäe matka- ja terviseraja arendamisel

Naaberlinnad on Sillamäe-Sinimäe matka- ja terviseraja rajamist ja arendamist arutanud juba ammu. Projekti elluviimiseks on tehtud erinevad tegevused. Nüüd on astutud järgmine samm raja arendamise suunas ning on soetatud rajatraktor matkaraja hooldamiseks.

12. novembril jõudis rajatraktor Narva-Jõesuusse. Uue tehnika abil saab niita, puhastada rajaääred kohatisest võsast, eemaldada rajalt murdunud puud. Talvel vastavate ilmaolude korral saab rajatraktorit kasutada suusaradade korrashoiuks. Uue tehnika soetamisse panustasid mõlemad omavalitsused.

Sillamäe linn on igal aastal selle projekti raames erinevaid investeeringuid teinud: paigaldatud on kaks välitrenažööride parki, rajatud 2 km terviseraja ring, rajatud kaks parklat rannapargis, tagatud on tee hooldus kuni asfalttee lõpuni. Sel aastal Merepargis asuvale terviserajale on rajatud elektrikilp. Samuti on eraldatud vahendid suusaraja rajamiseks, et rada Sillamäelt Sinimäele oleks kasutatav ka talvel.

Matkaraja arendusprojekt loob uusi vaba aja veetmise võimalusi nii kohalikele elanikele kui külalistele ning aitab kaasa turismisektori arendamisel piirkonnas.

Foto: Alar Tasa

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.