« Tagasi

Sillamäe meetmed koroonaviiruse tõkestamiseks

Seisuga 16.10.2020 on Sillamäel 75 koroonapositiivset. Nakatumise kasv algas septembri teises pooles: alates 9. septembrist on lisandunud keskmiselt 3 positiivset iga päev. Alates 1. oktoobrist kuni 16. oktoobrini on lisandunud keskmiselt 4,5 positiivset iga päev.

Haigus on levinud nii töökoha, pere, kooli, tuttavate ringi kui huvitegevuse kaudu (Ahtme klubi), samuti on välismaalt sissetoodud juhte.

Täna on kodus 1 lasteaiarühm, 2 klassi Kannuka Koolist, Vanalinna Kooli klassid ning 2 pere Laste Hoolekandeasutuses Lootus.

Kõikides linna asutustes on rakendatud piisavaid meetmeid, et kokkupuuteid vältida, inimesi hajutada, kasutada isikukaitsevahendeid, tagada pindade puhastus, ruumide tuulutus jmt (sellekohaseid juhendeid on jaganud nii Terviseamet kui valdkonda juhtivad ministeeriumid). Edasi on lükatud linna poolt korraldatavad üritused, muud üritused on lubatud, kui täidetakse Terviseameti juhiseid ning Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud nõudeid. Selle nädala põhimõtteline otsus (selle vormistab linnavalitsus lõplikult esmaspäeval) on, et ei toimu ka linna asutuste poolt korraldatavad üritused, mis sisuliselt vastavad Vabariigi Valitsuse poolt siseruumides peetavate ürituste nõuetele, kuid mis ei ole õppe- või huvitegevuse osaks, need üritused, mis on õppekavades või plaanides ette nähtud õppe- või huvitegevuse osana (näiteks aruandekontserdid), on võimalikud, kuid neile kehtivad lisapiirangud lisaks valitsuse poolt kehtestatud piirangutele.

Ühistranspordi osas on Ida-Viru Ühistranspordikeskusega kokkuleppel gümnaasiumiõpilastele, kes tulevad Kohtla-Järvelt ja Jõhvist, tellitud eraldi liin (115e), sh ka selleks, et vältida busside ületäituvust ja vähendada ühistranspordis kontakte.

Tänasest tegutseb Sillamäel drive-in testpunkt (Kesk 28). Sinna saab testima minna perearsti saatelehe alusel, broneerides eelnevalt aja. Ida-Viru Keskhaigla palub tulla testimisele täpselt kokkulepitud ajal, mitte varem.

Haigestunute arvu kasvu tuleb suhtuda tõsiselt, kuid ei tasuks kaasa minna ajakirjanduslike liialdustega. Teste tehakse palju ja mitmel juhul on testitud terveid asutuste kollektiive ja ka mõne asutuse kõiki patsiente. Paljudel juhtudel on avastatud viirus inimestel, kellel sümptomid üldse puuduvad. Ka Tartu Ülikooli uuring kinnitas, et esineb ka varjatud levikut, st on neid haigestumisi, mis statistikas ei kajastu. Seepärast tuleb eelkõige tänada Terviseametit, Ida-Viru Keskhaiglat ja Synlabi, samuti Sillamäe perearste, aga ka ettevõtjaid, kes on Sillamäel palju inimesi testima suunanud ja seepärast on paljud viirusekandjad tuvastatud. See omakorda aitab piirata viirusega inimeste liikumist ja nakkuse levikut.

Algaval koolivaheajal kutsume üles mitte reisima teistesse riikidesse ja puhkama Eestis. Välisreisilt tulles tuleb arvestada, et sihtkohtades võivad kehtida erinevad piirangud. Piirangute kohta vaata Välisministeeriumi kodulehelt: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-eneseisolatsiooninouetekohtaeuroopast-saabujatele

Üldisemaid piiranguid kehtestab Vabariigi Valitsus, linn korraldab nende piirangute täitmise jälgimist. Lisaks riigi tasandil kehtestatud piirangutele on siiski jätkuvalt oluline igaühe enda käitumine, et vältida viiruse levikut. Seepärast palume järgida lihtsaid reegleid:

-Haigena püsi kodus

- Pese tihti käsi ja jälgi hingamisteede hügieeni

-Hoidu lähikontaktist

-Väldi silmade, nina ja suu katsumist

- Kui sul on palavik, köha, hingamisraskused, otsi varakult abi.

 

Hoidke end ja olge terved!

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.