« Tagasi

Sillamäe VI kultuurifoorum keskendub kultuuri ja hariduse tuleviku võtmeküsimustele

Sillamäe Kultuurikeskuses toimub homme, 6. veebruaril kultuurifoorum „Kultuur ja haridus järgmise kümendeni lävel", mille aruteludes keskendutakse kultuuri lõimumise-ja haridusvaldkonna uute arengukavadele ja Ida-Virumaa tulevikusuundadele.

Kultuurifoorum on kujunenud regiooni hinnatud koostööplatvormiks, kus osalejad- nii riigi kui kohalikul tasandil - saavad vahetada ideid ja kontakte. Sillamäel toimuva foorumi eesmärk rääkida Ida-Virumaa piirkonnaga läbi riiklikul tasandil hariduse, lõimumise ja kultuuri valdkonnas toimuvad protsessid ning leida kokkupuutepunkte

„Ida-Virumaa pole ainult suurtööstuspiirkond – siin võib leida palju  eripalgelisi  ettevõtlusvorme, mis aitavad kaasa siinse elukeskkonna kuvandi muutusele. Just praegu on koostamisel mitmed erinevad arengukavad kultuuri-, hariduse ja teaduse- ning lõimumisvaldkonnas, mis hakkavad meie igapäevaelu mõjutama järgmise kümne aasta jooksul. Seetõttu on just nüüd õige aeg koos mõelda, mis on selle piirkonna jaoks vajalik ja ka võimalik, et mitmekesistada ja luua uusi võimalusi piirkonna arendamiseks," rääkis Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman.

Kultuuriministeeriumi eestvõttel kogunevad foorumile kohalike omavalitsuste ja omavalitsusasutuste, Narva kolledži, Integratsiooni Sihtasutuse, Folkloorinõukogu, Eesti Instituudi, Narva ja Ida-Virumaa kultuuriühingute, üld- ja kutsehariduskoolide ja huvikoolde esindajad ning mitmed teised koostööpartnerid.

„Ida-Virumaal on viimasel paaril aastal toimunud palju põnevaid ja kaasakiskuvaid ettevõtmisi ja projekte. Oma roll on selles kindlasti  mitmetel koostööplatvormidel ja aruteludel, kus on sündinud  toredad ja head ideed. Möödunud suvel Ida-Virumaal toimud ametnike välitööde kampaania, erinevad kultuuri- ja spordiüritused on avanud selle maakonna palju laiemalt ka teistest piirkondadest inimestele. See julgustab eestvedajaid ja eri kogukondade liidreid veelgi tihedamale koostööle," kinnitas Narva kultuurifoorumi koordinaator Valeria Lavrova.

Foorumil osalejaid inspireerib Eesti laulu- ja tantspeo juubeliaasta puhul Eesti laulu- ja tantsupeo Sihtasutuse teabejuht ja laulu ja tantsu juubeliaasta koordinaator Sten Weidebaum; Kultuuripoliitika põhialuste aastani 2030 koostamise protsessi juht, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli;  riikliku lõimumiskava Lõimuv Eesti 2030 koostamise protsessi juht, Kultuuriministeeriumi peaspetsialist Olga Sõtnik; Haridus- ja teadusstrateegia 2035 koostamist tutvustab Haridus- ja Teadusministeeriumi analüüsiosakonna asejuht Tatjana Kiilo. Lisaks tutvustatakse osalejatele 2019. aasta kultuuri- ja haridusvaldkonna olulisemaid prioriteete ja sündmusi Eestis laiemalt ning sellega seonduvalt Ida-Virumaa arengukavast lähtuvalt elluviidavaid tegevusi.

Kuuendat korda Ida-Virumaal toimuv kultuurifoorum korraldatakse koostöös MTÜ EventBurgiga. Foorumi töövormiks on maailmakohvik. Üritus toimub eesti ja vene keeles.

Lisainformatsioon

Anne-Ly Reimaa

Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht

628 2217

anne-ly.reimaa@kul.ee

 

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.