« Tagasi

Hamlet Sillamäel

Viljandi Teatrihoov & Viljandi Teatrivabrik

Kutsub Teid TASUTA etendusele:

HAMLET

14.oktoober kell 16.00

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Sillamäe aulas

 

TRAAGILINE FARSS "HAMLET"

Igor Uibo lavastatud "Hamleti" tegevus leiab aset Helsingöri vaimuhaiglas, et lisada vürtsi ja juba eos võtta fookusesse Shakespeare'i draamateksti üks põhiküsimusi – kas Hamlet on hull või mitte. Kes on siis need, kes Hamletit hullumajas ravivad? Kas haigla personal? Või hoopis need, kes Shakespeareí draamatekstis on tema ema, armastatu, onu, sõbrad...? Võib-olla mõlemad...
Täpsemalt öeldes on lavastajal kaks mõtet:
1) Läheneda Shakespeare suurtööle mitte teatriinimese, vaid ajakirjaniku (mis oli ka tema elukutseks) silmadega ja seada teos tänapäeva konteksti: avastada, mis juhtub tegelikult Taanimaal, kui ootamatult sureb valitseja ja võimule tuleb uus. Kas see, mis avalikkusele esitatakse vastab tõele või mitte? Shakespeare'i tekstist lähtudes – kuidas ellimineerida ametlikult Hamlet, kes võib ohustada tulevast valitsejat ja tema võimu? Ikka hullumajja toppides! Täpselt nagu seda opositsioonist lahti saamiseks on ajaloos tehtud ja tehakse teatud riikides tänapäevalgi. 
2) Keskenduda Hamleti isiksusele, püüda aimata, kuidas Hamlet ise elab läbi sündmused, kus korraga sureb tema üliarmastatud isa ja üliarmastatud ema abiellub ta põlatud onuga. 

Lavastaja: Igor Uibo
Laval: Marek Nõmm, Romet Koser, Eneli Rimpel, Rita Saks, Elis Ramst, Priit Tasane, Marika Poolakese, Külliki Asu, Evelin Lagle.
Maskid: Mailiis Laur
Muusika: Kalevi Uibo
Liikumine: Evelin Lagle

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.